O mně

Sny se plní, když si to dovolíme

Jmenuji se Ivana Dobešová a narodila jsem se v Praze. No zamyslete se, kolik znáte rodilých pražáků?

Má pracovní kariéra začala v letectví na pražském letišti pro ČSA. Osm let jsem pracovala na oddělení pro odbavení a poté si šla splnit svůj sen jít do oblak pro Oman Air, kde jsem strávila téměř pět let.

Dnes mohu říci, že to bylo jedno z nejlepších rozhodnutí v mém životě.

Potkala jsem za tu dobu nespočet zajímavých lidí, procestovala Evropu, Asii, ale i Afriku. Zanzibar je pro mě dodnes nejkouzelnějším místem, které jsem navštívila.

Moje kariéra byla krásně rozjetá a já si nemohla přát víc. A pak to přišlo.

Psal se březen 2020 a já odletěla na dovolenou do Prahy s jedním kufrem a už v ní zůstala.

Celé moje materiální zázemí, přátelé a práce zůstala v jedné vteřině v Ománu. Obrečela jsem to všechno, ale nejvíce ty cestovatelské magnetky na ledničku. Jak ty mi chybí...

,Nový start,,

Stála jsem ve svém pražském bytě plná vzteku a zmatenosti nad celou situací, která zasáhla snad každého z nás.

Jelikož turismus byl jednou z nejpostiženějších oblastí Covid situací, angažovala jsem se do různých brigád a hledala druhý dech. Jaká práce asi čeká letušku, která je stále v oblacích?

Jistěže čeká, vždyť já stojím nohama pevně na zemi.

Svou cílevědomost, pracovitost a disciplínu jsem chtěla využít do poslední kapky. Vždycky jsem měla někde spící myšlenku podnikání a pro začátek jsem svůj rozjezd zkusila s několika networkingovými společnostmi. Dříve či později se však ukázalo, že jejich systémy nebyly nastaveny správně pro můj filozofický směr v podnikání.

A tak jsem tady. Je mi skvěle, cítím se skvěle a dělám vše proto, aby se cítili skvěle i lidé kolem mě.

Naučila jsem se přijmout myšlenku, že člověk nic nedokáže sám. Tam kde jsme jde ruku v ruce s tím, kým se obklopujeme.

,,Děkuji,,

za přečtení mého dlouhého příběhu v pár větách a pokud jste se alespoň v jedné myšlence, které jsou skryty v těchto řádcích našli, neváhejte mě kontaktovat. Vy, co nedůvěřivě kroutíte hlavou, zkuste mě zatím sledovat na sociálních sítích a třeba k sobě najdeme cestu.

Vaše Ivana